Ekologia | Samorząd | Administracja | Prawo | Finanse
Wielkość czcionki: a A

Archiwum - II Edycja

27.06.2011

Laureaci eko-konkursów na Zielonej Szkole

W dniach 13 - 19 czerwca br. laureaci konkursów: Eko-Klip, Eko-Ciuch, Eko-Wynalazek, organizowanych w ramach II edycji ogólnopolskiej akcji "Od eko-samorządu do eko-społeczeństwa", uczestniczyli w Zielonej Szkole w Zakrzowie (woj. małopolskie).
01.06.2011

Program Tele-eko wyróżniony!

Program telewizyjny "Tele-eko", zrealizowany w ramach II Edycji akcji "Od eko-samorządu do eko-społeczeństwa" został wyróżniony w XVII Przeglądzie i Konkursie Dziennikarskim TVP PiK.
23.05.2011

Relacja z konferencji "Od odpadów do energii"

19 maja 2011 roku w Hotelu Orbis we Wrocławiu odbyła się bezpłatna konferencja pt.: "Od odpadów do energii – termiczne przekształcanie odpadów”.Konferencja została zorganizowana przez Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych w ramach II edycji ogólnopolskiej akcji „Od eko-samorządu do eko-społeczeństwa”.
10.05.2011

Bezpłatna konfrencja "Od odpadów do energii"

Zapraszamy do uczestnictwa w bezpłatnej Konferencji nt. "Od odpadów do energii – termiczne przekształcanie odpadów”, która odbędzie się 19 maja 2011 roku w Hotelu Orbis we Wrocławiu, zorganizowanej w ramach akcji "Od eko-samorządu do eko-społeczeństwa".
04.04.2011

Laureaci eko-konkursów wyłonieni!

1 kwietnia 2011 roku odbyło się posiedzenie Jury, na którym wyłonieni zostali laureaci konkursów: Eko-Ciuch i Eko-Wynalazek, organizowanych w ramach II Edycji Akcji "Od eko-samorządu do eko-społeczeństwa". Wcześniej, tj. 23 lutego br. zostali wyłonieni Laureaci w pozostałych konkursach: Eko-Klip, Eko-Samorząd i Eko-Firma.
24.02.2011

Laureaci i finaliści Eko-konkursów wyłonieni!

23 lutego 2011 r. odbyło się posiedzenie Jury konkursowego, w trakcie którego wyłonieni zostali laureaci i finaliści Konkursów, organizowanych w ramach II edycji akcji "Od eko-samorządu do eko-społeczeństwa".
10.01.2011

Przedłużenie terminu nadsyłania wniosków

Biuro Organizacyjne akcji "Od eko-samorządu do eko-społeczeństwa" informuje, że z uwagi na ferie zimowe, przesunięty został ostateczny termin przesyłania przez szkoły wniosków do organizowanych w ramach akcji konkursów: Eko-Ciuch, Eko-Wynalazek i Eko-Klip. Zgłoszenia można składać do 15 lutego 2011 roku.
10.12.2010

„Zasady zrównoważonego rozwoju w świetle edukacji ekologicznej w szkołach” - relacja z konferencji

W związku z trwająca dekadą edukacji ONZ na temat Zrównoważonego Rozwoju (2005-2014) Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, zorganizowało 8 grudnia w Warszawie konferencję dla nauczycieli pt.: „Zasady zrównoważonego rozwoju w świetle edukacji ekologicznej w szkołach”.
03.11.2010

Zasady zrównoważonego rozwoju w świetle edukacji ekologicznej w szkołach

W związku z trwająca dekadą edukacji ONZ na temat Zrównoważonego Rozwoju (2005-2014) Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, z prawdziwą przyjemnością zaprasza nauczycieli z Waszej Szkoły, na odbywającą się w Warszawie w dniu 8 grudnia br. ogólnopolską konferencję pt „Zasady zrównoważonego rozwoju w świetle edukacji ekologicznej w szkołach”.
21.09.2010

Konkursy dla szkół

W ramach II Edycji Ogólnopolskiej Akcji "Od eko-samorządu do eko-społeczeństwa" zorganizowane zostały konkursy dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych . Celem konkursów jest zaangażowanie młodych ludzi w twórcze poszukiwania rozwiązań przyjaznych środowisku oraz...
21.09.2010

Eko-Samorząd Eko-Firma

Celem konkursów dla samorządów i firm zorganizowanych w ramach II Edycji akcji "Od eko-samorządu do eko-społeczeństwa", jest popularyzacja inwestycji i działań na rzecz ochrony środowiska ze szczególnym uwzględnieniem efektywnej gospodarki odpadami oraz wzrostu wykorzystania...
21.09.2010

O akcji

Wystartowała II Edycja Ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Od Eko-Samorządu do eko-społeczeństwa". Celem akcji jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa poprzez aktywną edukację ekologiczną dotyczącą zasad zrównoważonego rozwoju. Kampania pozwoli na praktyczną realizację...
12.05.2010

Tele-Eko

W ramach II edycji akcji „Od Eko-samorządu do Eko-społeczeństwa” powstał program telewizyjny Tele-Eko. Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0;...
05.05.2010

Konferencja na temat OZE - relacja

29 kwietnia w Krajowej Izbie Gospodarki w Warszawie odbyła się Konferencja "Odnawialne Źródła Energii Szansą dla gminy", zorganizowana w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Od Eko-Samorządu do Eko-Społeczeństwa". Konferencja była także okazją do wręczenia nagród i wyróżnień w ekologicznych konkursach przeprowadzanych podczas akcji, a skierowanych do samorządów, przedsiębiorstw oraz dzieci i młodzieży szkolnej.