Ekologia | Samorząd | Administracja | Prawo | Finanse
Wielkość czcionki: a A

PYTANIA DO...

27.11.2014

... Posła Artura Bramory

Poseł Artur Bramora zgłosił poprawkę prosumencką do projektu ustawy o odnawialnych źródłach energii .
17.10.2013

...Stanisława Gawłowskiego, sekretarza stanu w Ministerstwie Środowiska

Mimo ogromnych nakładów finansowych i wielu nowych inwestycji Polska nadal ma ogromne potrzeby do zrealizowania w gospodarce wodno-ściekowej...
16.01.2013

...Jacka Bożka, prezesa Klubu Gaja

Zapraszamy do lektury wywiadu z Jackiem Bożkiem, prezesem Klubu Gaja, który stanowi podsumowanie działań organizacji w 2012 roku oraz jej planów i wyzwań na kolejne 12 miesięcy. W 2013 roku Klub Gaja obchodzi jubileusz 25-lecia.
18.12.2012

Katarzyna Granat, Specjalista ds. Środowiska w Nestlé Polska S.A.

23 lata temu (19 grudnia 1989 roku) padł rekord ciepła w Polsce. Termometry w Tarnowie pokazały wówczas aż 19°C. Postępujące zmiany klimatu mogą doprowadzić do tego, że taka sytuacja stanie się normą.
04.12.2012

...Marka Mielczarka, prezesa zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu

Czy patrząc na efekty prac dofinansowanych w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ) nie obawia się Pan negatywnego wpływu kryzysu ekonomicznego?
17.04.2012

... Adama Sierzputowskiego, prezesa ZGOK w Olsztynie

Zmiana w zarządzie Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Olsztynie. Nowym prezesem został Adam Sierzputowski, były starosta powiatu olsztyńskiego i prezes Warmińskiego Związku Gmin. W związku z objęciem nowej funkcji zadaliśmy kilka pytań dotyczących projektu, który realizuje ZGOK Olsztyn.
06.03.2012

... Izabelli Miko

Ma fioła na punkcie zakręcania wody, segregacji śmieci i wszystkiego co jest ekologiczne. Iza Miko - tancerka i ekolożka od dzieciństwa. Swoją pasję aktorską realizuje w Los Angeles. W Polsce wspólnie z Mitsubishi elektryzuje serca kierowców…
22.02.2012

...Grzegorza Sowy, który wypowiedział umowę ZUSowi

Grzegorz Sowa, przedsiębiorca z Piotrkowa Trybunalskiego prowadzący firmę budowlaną, w rozmowie z Tomaszem Cukiernikiem opowiada „Najwyższemu Czasowi!” o swojej walce z obowiązkiem ubezpieczenia społecznego. Pod koniec stycznia w piśmie do Rzecznika Praw Obywatelskich poprosił o zaskarżenie do Trybunału Konstytucyjnego jako niezgodnych z konstytucją ustaw wprowadzających obowiązek ubezpieczeń społecznych.
05.12.2011

... Leszka Kulińskiego, wójta Kobylnicy

Stan e-administracji w gminach jest fatalny. Na wszelki wypadek trzymamy w schowkach dokumenty papierowe – mówi Leszek Kuliński, wójt Kobylnicy.