Ekologia | Samorząd | Administracja | Prawo | Finanse
Wielkość czcionki: a A

Wydarzenia

06.11.2015

Świadome zarządzanie marką kluczem do sukcesu - V Kongres Innowacyjnego Marketingu w Samorządach

W dniach 26-27 listopada w Centrum Kongresowym Hotelu Rzeszów odbędzie się V Kongres Innowa-cyjnego Marketingu w Samorządach, który w ubiegłych latach cieszył się dużym zainteresowaniem, nie tylko wśród samorządowców. Tegoroczna edycja dotyczyć będzie strategii miasta i regionu, sku-tecznego jej tworzenia, a także wdrażania. Organizatorem Kongresu jest firma Exacto.
31.03.2015

Samorządy edukują cyfrowo

Realizatorzy projektu POLSKA CYFROWA RÓWNYCH SZANS - wspólnie z Ogólnopolską Federacją Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku – zapraszają przedstawicieli samorządów lokalnych (wójtów, burmistrzów, prezydentów, sekretarzy gmin) oraz reprezentantów lokalnych organizacji pozarządowych i uniwersytetów trzeciego wieku na ogólnopolską konferencję
17.10.2014

IV Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami w Polsce SOSEXPO 2015

Forum Gospodarki Odpadami w Polsce „SOSEXPO 2015” z powodzeniem umacnia swoją pozycję w katalogu wydarzeń poświęconych gospodarowaniu odpadami. Przyczynia się do popularyzacji wiedzy, innowacyjnych rozwiązań oraz rozszerzenia współpracy środowisk zajmujących się systemem gospodarki odpadami, selektywną zbiórką, segregacją i recyklingiem odpadów.
11.09.2014

Rachunki miast za energię - efektywność energetyczna na seminarium Eco-Miasto

Efektywne wykorzystywanie energii to współcześnie jeden z kluczowych punktów polityki miast. Jak najlepiej dysponować miejskimi zasobami energii? Skąd ją pozyskiwać? Już 15 września w Zabrzu przedstawiciele polskich samorządów wezmą udział w seminarium na temat efektywności energetycznej. Spotkanie odbywa się w ramach drugiej edycji konkursu ECO-MIASTO, który wyłoni najbardziej zaangażowane miasta na rzecz zrównoważonego rozwoju.
10.09.2014

Samochody elektryczne przyszłością miast?

Jak uczynić aktywną mobilność atrakcyjną dla mieszkańców miast? Czy receptą na sukces może być e-mobilność? Już 11 września w Gdańsku, podczas V Kongresu Mobilności Aktywnej uczestnicy sesji ECO-MIASTO będą zastanawiać się, co zrobić, by mobilność zrównoważona przynosiła korzyści miastu, środowisku i jego mieszkańcom. Sesja odbywa się w ramach drugiej edycji konkursu ECO-MIASTO, który wyłoni najbardziej zaangażowane polskie miasta na rzecz zrównoważonego rozwoju.
13.06.2014

Europolis. Inteligentne miasta przyszłości

13 czerwca w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbyła się międzynarodowa konferencja „Europolis. Inteligentne miasta przyszłości” organizowana przez Fundację Schumana oraz m.st. Warszawę. Władze kilkudziesięciu polskich i zagranicznych miast, eksperci, przedstawiciele biznesu oraz mieszkańcy spotkali się, aby rozmawiać o najważniejszych wyzwaniach współczesnych metropolii w zakresie ograniczania emisji dwutlenku węgla. Wśród gości znaleźli się m.in. Rafał Trzaskowski - Minister Administracji i Cyfryzacji, Marcin Korolec - Pełnomocnik rządu ds. polityki klimatycznej, Johanna Rolland - Mer Nantes, Daniel Termont - Mer Gandawy oraz Hanna Gronkiewicz-Waltz - Prezydent m.st. Warszawy.
31.01.2014

Europa zakochała się w nocnej Polsce

Fotografie Krzysztofa T. Masiuka wykonane w ramach projektu "Zakochaj się w Polsce nocą", przedstawiające nocną scenerię polskich miast i miasteczek, można było podziwiać w Strasburgu. Wystawa miała miejsce w dniach 27-31 stycznia podczas posiedzeń Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.
21.01.2014

'Zakochaj się w Polsce nocą' w Strasburgu

W dniach 27-31 stycznia 2014 r., podczas posiedzeń Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy w Strasburgu będzie miała miejsce wystawa fotografii, będąca częścią projektu "Zakochaj się w Polsce nocą".
12.11.2013

Niepodległościowy pokaz zdjęć

11 listopada 1918 roku Polska po 123 latach zaborów odzyskała niepodległość i wróciła na mapy Europy i Świata. W rocznicę obchodów Narodowego Święta Niepodległości Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych wraz z firmą JG ENERGY.PL zorganizowała wystawę zdjęć projektu "Zakochaj się w Polsce nocą" Krzysztofa Masiuka.
29.05.2013

Wielki Rodzinny Piknik na 20-lecie WFOŚiGW w Krakowie

Już od dwudziestu lat Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie finansuje ochronę środowiska w Małopolsce. Z tej okazji, 8 czerwca, na krakowskich Błoniach, zorganizuje piknik dla wszystkich miłośników przyrody. Odbędzie się on w ramach 11. Festiwalu Recyklingu.
17.05.2013

'Zakochaj się...' na dworcach

Tężnia solankowa w Inowrocławiu, dziedziniec Starego Zamku w Żywcu czy wrocławski Ostrów Tumski fotografowane nocą nabierają magicznego wyrazu. Sprawiają, że można się w nich zakochać. Na dworcach głównych Warszawy, Wrocławia i Gdyni, w miesiącach kwiecień-maj można było podziwiać wyżej wymienione miejsca, a także kilkanaście innych, uwiecznionych na zdjęciach w ramach projektu „Zakochaj się w Polsce nocą”.
12.05.2013

Rewolucja w systemie gospodarki odpadami!

Zapraszamy do udziału w BEZPŁATNEJ Konferencji „Gospodarka odpadami – nowe regulacje prawne”, która odbędzie się 12 czerwca 2013 r. w Warszawie.
07.05.2013

Bezpłatna Akademia współdecydowania dla samorządowców z woj. warmińsko-mazurskiego

Czym jest partycypacja i dlaczego jest nam potrzebna? Jak wykorzystać jej mechanizmy podczas tworzenia skutecznej polityki lokalnej? Jak zaktywizować społeczność do wspólnego działania?
03.03.2013

Nocna Polska w Paryżu

Mieszkańcy Paryża od 22 lutego do 2 marca 2013 r. mogli podziwiać wystawę „La Pologne Nocturne” (tłum. "Polska nocą") autorstwa fotografika Krzysztofa T. Masiuka. Ekspozycja, będąca efektem unikalnego projektu „Zakochaj się w Polsce nocą”, prezentuje – zgodnie z tytułem – piękno polskich miast w mało znanej, nocnej odsłonie.
13.11.2012

Piękno polskich miast nocą

W środę 7 listopada w Metrze Warszawskim w galerii "Pociąg do sztuki" na stacji Świętokrzyska odbył się wernisaż wystawy fotograficznej "Zakochaj się w Polsce nocą". Autorem zdjęć prezentowanych na wystawie jest Krzysztof Masiuk - fotograf z długoletnim stażem artystycznym, autor licznych wystaw, wielokrotnie nagradzany na krajowych i zagranicznych konkursach za zdjęcia prezentujące piękno i urok Polski.
01.11.2012

O projekcie

Na podstawie badań przeprowadzonych przez socjologów noc jest tą porą dnia, która z jednej strony wzbudza od zawsze obawy i wywołuje lęk u ludzi, a z drugiej strony fascynuje swą tajemniczością, grą świateł i barw i jak się okazuje jest o wiele bardziej interesująca od dnia
30.10.2012

Zapraszamy na bezpłatne szkolenia dla planistów

Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej zaprasza pracowników gmin, prowadzących sprawy planowania przestrzennego, na bezpłatne szkolenia z zakresu dyrektywy INSPIRE. Szkolenia realizowane są w ramach projektu Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii. Organizatorem szkoleń jest konsorcjum firm „OPEGIEKA Sp. z o. o., Instytut Geodezji i Kartografii oraz Centrum UNEP/GRID-Warszawa.
27.08.2012

Rekrutacja na szkolenia MAC przedłużona

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji przedłuża termin rekrutacji na drugą edycję szkoleń „Procedury administracyjne i techniki prawodawcze w JST”. Uczestnicy mogą zgłaszać się do 7 września. Za resortem publikujemy listy osób już przyjętych.
22.08.2012

Akademia współdecydowania

Czy wybór burmistrza lub wójta to ostatni etap decyzji społeczności lokalnych o tym, kto i co będzie robił w naszej miejscowości czy regionie? Często sądzimy, że tak. To jednak dopiero początek. Tu właściwie powinna zaczynać się prawdziwa demokracja. Demokracja poprzez partycypację czyli współdecydowanie.
22.08.2012

Konkurs Promocja polskich doświadczeń z dziedziny rozwoju lokalnego

Konkurs adresowany jest do przedstawicieli organizacji pozarządowych i pracowników jednostek samorządu terytorialnego działających na rzecz rozwoju lokalnego.